DS ‘vret’ modelet 4 dhe 5 për shkak të shitjes së dobët - Bota Sot
DS ‘vret’ modelet 4 dhe 5 për shkak të shitjes së dobët

Auto

E hënë, 22 tetor 2018

DS ‘vret’ modelet 4 dhe 5 për shkak të shitjes së dobët

Më: 3 qershor 2018 Në ora: 23:57
Ilustrim

Prodhuesi francez premium DS i ka dhënë fund prodhimit të modeleve hatchback DS 4 dhe DS 5 për shkak të shitjeve të dobëta, në mënyrë që të përqendrohet në promovimin e linjës së re të modelit të gjerë botëror.

Vitin e kaluar, 11,746 modele DS 4 u shitën në Evropë, ndërsa DS 5 ishte edhe më i vogël - 5.738.

DS u përqendrua në radhë të parë në modelet e reja SUV dhe DS 7 Crossback u prezantua për herë të parë si një perlë e re e kompanisë.

Kompania synon një crossover tërësisht elektrik, ndërsa DS 3 do të shitet edhe me motorë benzinë, por jo me agregate të naftës. Ky crossover duhet të jetë një konkurrent i Audi Q2.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test