Audi lanson Q8 e parë coupe - Bota Sot
Audi lanson Q8 e parë coupe

Auto

E premte, 19 tetor 2018

Audi lanson Q8 e parë coupe

Më: 5 qershor 2018 Në ora: 17:42
Audi

Pas fotografive të para të Q8 në internet, prodhuesi gjerman mbajti promovimin zyrtar të këtij automjeti në Kinë.

Audi me Q8 hyri në botën e makinave coupe luksoze në të cilën BMW X6 ishte i vetmuar për shumë vite.

Pak vite më parë, Mercedes u bashkua me segmentin e automobilave të Coupe GLE dhe tani u bashkua me çmimin e tretë të madh premium të Gjermanisë.

Audi Q8 është i ngjashëm në gjatësi dhe gjerësi si Q7 relative konservative, por është pak më e ulët se ajo, ndërsa do të debutojë me agregat 3.0 V6 TDI që siguron 290 kuaj fuqi.

Automobili arrin nga 0 deri 100 km/h për 6,3 sekonda.

Në fillim të vitit të ardhshëm, në ofertë do të jetë edhe motori 3.0 TDI dizel dhe motori me benzinë 3.0 TFSI me 344 kuaj fuqi.

Audi Q8 do të prodhohet në Sllovaki, ndërsa do të dalë në shitje në Gjermani.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test