Porsche Cayenne Coupe arrin në 2019 - Bota Sot
Porsche Cayenne Coupe arrin në 2019

Auto

E martë, 16 tetor 2018

Porsche Cayenne Coupe arrin në 2019

Më: 10 qershor 2018 Në ora: 23:10
Ilustrim

Prodhuesi gjerman dha dritën e gjelbër për një coupe-crossover bazuar në modelin Cayenne.

Duke pasur parasysh popullaritetin në rritje të këtij lloji të makinave, është e habitshme që Porsche nuk ka ofruar një version sportiv të SUV-it të tij më parë.

Përveç BMW, i cili së pari hyri në segmentin e coupe premium, Mercedes-Benz (GLE Coupe dhe GLC Coupe), përveç X6, pasuar nga X4, iu bashkua Audi Q8 në fillim të qershorit.

“Coupe Porsche Cayenne do të futet në vitin 2019”, konfirmoi për Autocar drejtori  i kompanisë, Oliver Blume.

Prodhuesi gjerman nuk e konsideron versionin e naftës për modelin e ri, kështu që V6 dhe V8 me benzinë do të jenë në dispozicion të klientëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test