Hyundai 8 milionë makina të shitura në kohë rekord - Bota Sot
Hyundai 8 milionë makina të shitura në kohë rekord

Auto

E martë, 16 tetor 2018

Hyundai 8 milionë makina të shitura në kohë rekord

Më: 11 qershor 2018 Në ora: 14:51
Hyundai

Hyundai ka arritur një tjetër rekord shitjesh në Indi, plot 8 milionë makina në harkun kohor të 19 vite e 6 muaj.

Koha rekord e për të arritur këtë moment historik bën që Hyundai të jetë marka më e kërkuar në Indi.

Prej vitit 1988, kur filloi shitjet në vendin aziatik, Hyundai ka pasur gjithnjë e më shumë rritje të shitjeve.

Hyundai pretendon se është eksportuesi më i madh në Indi dhe se eksporton në mbi 88 vende përreth Afrikës, Lindjes së Mesme, Amerikës Latine dhe Azisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test