Dy versione të fuqishme të BMW X4 nga të gjitha këndet - Bota Sot
Dy versione të fuqishme të BMW X4 nga të gjitha këndet

Auto

E shtunë, 17 nëntor 2018

Dy versione të fuqishme të BMW X4 nga të gjitha këndet

Më: 2 korrik 2018 Në ora: 17:57
Ilustrim

Gjigandi gjerman BMW ka nisur një galeri të zgjeruar me foto të SUV-it të saj të ri X4.

Coupe SUV, i quajtur G02, u lansua në fillim të marsit dhe BMW në fokusin e tij të ri fokusohet në dy versione të fuqishme - xDrive30i dhe M40d.

XDrive30i ka katër cilindra 2.0 litra me 252 kuaj fuqi dhe ndërrues  Steptronic me tetë shpejtësi.

Vetura përshpejton 0-100 km/h në 6.3 sekonda me një shpejtësi maksimale prej 240 km/h, që është një shifër serioze kur bëhet fjalë për një automjet 1.8 ton.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test