MG i kthehet automobilit të së ardhmes - Bota Sot
MG i kthehet automobilit të së ardhmes

Auto

E hënë, 19 nëntor 2018

MG i kthehet automobilit të së ardhmes

Më: 2 korrik 2018 Në ora: 18:41
MG fokusohet në të ardhmen e industrisë së automobilave dhe planifikon që të prodhojë automobil sportiv elektrik.

Prodhuesi britanik i automobilave sportivë, të cilët kanë munguar që një kohë, MG ngadalë po kthehet në skenë duke iu falënderuar kapitalit kinez.

MG fokusohet në të ardhmen e industrisë së automobilave dhe planifikon që të prodhojë automobil sportiv elektrik.  

Automjeti do të ketë madhësi sikurse pela e kësaj klase, Mazda MX-5.

“Po punojmë në modelin me dy ulëse dhe duhet të shkojmë hap pas hapi. Ky model pas dy vjetësh do të jetë edhe elektrik”, tha drejtori i dizajnit të MG-së Shao Jinfeng, i cili dhjetë vjet ka qenë pjesë e Volkswagen.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test