Daimler lejohet të testojë automjete autonome në Pekin - Bota Sot
Daimler lejohet të testojë automjete autonome në Pekin

Auto

E martë, 20 nëntor 2018

Daimler lejohet të testojë automjete autonome në Pekin

Më: 6 korrik 2018 Në ora: 21:08
Daimler

Daimler është kompania e parë ndërkombëtare për të testuar automjete autonome në Kinë.

Në të ardhmen, Daimler do të jetë në gjendje të provojë makinat autonome të makinës në rrugët e kryeqytetit kinez Pekin.

Niveli 4 është niveli i dytë më i lartë i makinës autonome. Për provën në Pekin , dy MPV të klasës V janë të pajisura dhe të etiketuara posaçërisht.

Daimler po bashkëpunon në testin rrugor me konkurrentin kinez Google Baidu dhe platformën kërkimore “Apollo Open Source “. Baidu po studion intensivisht makina vetëlëvizëse dhe ka bashkëpunuar për disa vite me fabrikën e makinerisë në Shtutgart në tema të tjera. Daimler operon qendrën e vet kërkimore dhe të zhvillimit për Mercedes-Benz në Pekin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test