Tesla tregon videon e parë të Modelit 3 - Bota Sot
Tesla tregon videon e parë të Modelit 3

Auto

E shtunë, 17 nëntor 2018

Tesla tregon videon e parë të Modelit 3

Më: 8 korrik 2018 Në ora: 07:35
Tesla

Tesla ka lëshuar një video të makinës së saj më të re të Modelit 3.

Me vlerë prej 78,000 dollarësh, është versioni më i shtrenjtë i Modelit 3, por edhe më i fuqishmi. Tani Tesla ka lëshuar një video të parë të performancës së modelit 3 duke i fërkuar gomat në asfalt.

Model 3 duhet të përshpejtojë  nga 0 në 100 km / h në 3.5 sekonda.

 

Model 3 Performance skidpad testing (????on!)

A post shared by Tesla (@teslamotors) on

Shpejtësia maksimale është 250 km / h. Një avantazh mbi Modeli S P100D është se Model 3 peshon rreth 450 kilogramë më pak dhe kështu ka karakteristika më të mira lëvizëse.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test