Versioni superluksoz i Mercedesit prej 105.000 eurosh - Bota Sot
Versioni superluksoz i Mercedesit prej 105.000 eurosh

Auto

E martë, 20 nëntor 2018

Versioni superluksoz i Mercedesit prej 105.000 eurosh

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 17:24
Mercedes X

Firma Carlex Design ka vendosur klasën Mercedes X në një trajtim të veçantë, për konsumatorët që dëshirojnë që pick-up e tyre të dallojnë nga rrobat e gatshme.

Disa do të thoshin se pick-up i Mercedes nuk është asgjë më shumë se një Nissan Navara i rindërtuar. Carlex Design nuk mendon ashtu, por klasën X e sheh si potencial, në mënyrë që blerësit e tij të përjetojnë si është më së miri një model me dinjitet.

Në fakt, Maybach ishte inspirim për detaje stilistike të karrocerisë, por edhe në kabinën e modifikuar të Mercedes pick-up. Kjo kënaqësi do t’iu kushtojë blerësve 105.000 euro, në versionin bazë, ndërsa sipas dëshirës, klientët mund të shpenzojnë edhe më shumë para, pasi Carlex do t’i plotësojë kërkesat shtesë.

Carlex e ka quajtur versionin e klasës X si “Yachting Edition” dhe vetura në fotografitë promovuese është krahasuar me jahtin e vërtetë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test