Honda Civic Type R pëson ndryshime të lehta, vetëm pak kohë pas lansimit në treg - Bota Sot
Honda Civic Type R pëson ndryshime të lehta, vetëm pak kohë pas lansimit në treg

Auto

E martë, 16 tetor 2018

Honda Civic Type R pëson ndryshime të lehta, vetëm pak kohë pas lansimit në treg

Më: 19 korrik 2018 Në ora: 06:25
Honda Civic Type R

Për herë të parë, Honda Civic Type R është lansuar si model i vitit 2017.

Një vit më vonë, e makina ka ardhur e njëjtë por e shtrenjtuar për 600 dollarë. Megjithëse Type R nuk është makinë e vjetër, Honda ka vendosur që modeli që vjen më 2019 të pësojë ndryshime.

Spiunët që merren me makina të reja, kanë fakte që ndryshimet do të jenë të lehta, që përfshijnë pjesën e përparme dhe të pasme.

Kamuflazhi pengon shumë, por shihet se kemi të bëjmë me hapje të reja ajri grillin e ri si dhe zëvendësim të dritave.

Sipas të gjitha gjasave, Type R do të ketë edhe përforcime nën kapak që të kapak, që të konkurrojë sa më mirë me Ford Focus RS dhe Volkswagen Golf R. Modelet e reja të së cilave, do kenë motorë të 400 kuajfuqive.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test