Hyundai "freskon" modelin i30 me naftë - Bota Sot
Hyundai "freskon" modelin i30 me naftë

Auto

Hyundai "freskon" modelin i30 me naftë

Më: 6 shtator 2018 Në ora: 07:42
Hyundai

Modeli kompakt ka marrë një motor të ri dizel 1.6 litërsh Smartstream që plotëson standardin e emetimit të Euro 6d Temp dhe ka marrë ndryshime delikate në dizajn.

Motori me naftë ka katër cilindra dhe vjen në tre variante me 95, 114 dhe 134 kuaj fuqi.

Versioni më i dobët është me transmetim manual me gjashtë shpejtësi, ndërsa të dy kanë mundësinë e një automatiku me shtatë shpejtësi.

Më ekonomike është versioni bazë, i cili sipas të dhënave të fabrikës ka një konsum mesatar prej 3.9 l / 100km.

Në Hyundai thonë se një element i ri është miratuar për të harmonizuar dizajnin e familjes i30 dhe ka prezantuar ngjyrat e reja Yjor Blu dhe Olivine Grey.

Së fundi, familja Hyundai i30 tani ofron një ekran multimedial prej 8 inç që përfshin lidhjen Android Auto dhe Apple CarPlay.

Vozitësi mund të hyjë në ndërfaqen përmes një ekrani me prekje, komandave zanore ose butonave në një timon multifunksional.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...