Audi A6 Avant 2019, shumë më i gjerë se karavanët tjerë - Bota Sot
Audi A6 Avant 2019, shumë më i gjerë se karavanët tjerë

Auto

E martë, 16 tetor 2018

Audi A6 Avant 2019, shumë më i gjerë se karavanët tjerë

Më: 11 shtator 2018 Në ora: 12:04
Audi A6 Avant 2019

Linja të lëmuara dhe shumë hapësirë në pjesën e brendshme, kjo e bën A6 Avant shumë më të mirë se rivalët

Modeli i bazuar në gjeneratën C8, ishte prezantuar për herë të parë në Gjenevë, ndërsa me kalimin e kohës nisën të bëhen të ditura edhe detaje shtesë, derisa Audi nuk shpërndau edhe disa imazhe zyrtare.

Bien në sy linjat e lëmuara, pjesa e tërësishme e tavanit si dhe hapësira e madhe në pjesën e prapme, për çfarë do që dëshironi të grumbulloni.

Po që se shtrihen ulëset e prapme, bashkë me gepekun krijohet hapësira prej 1.6 metra kub, që është njëjtë sa kapaciteti i Q5.

Por me 148 centimetra lartësi, nuk është as afër lartësisë që ka një crossover. Konstrukti i veçantë që është aplikuar te A6 Avant, ka bërë që të jetë i ulët, por me hapësirë të madhe për këmbë dhe bagazh.

Në këtë formë, i ka mposhtur me lehtësi rivalët nga segmenti i karavanëve si BMW 5 Series Touring, Mercedes E-Class Estate, Jaguar XF Sportbake dhe Volvo V90.

Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test