BMW përgatit ‘make-up’ vjeshtor për Serinë 1 - Bota Sot
BMW përgatit ‘make-up’ vjeshtor për Serinë 1

Auto

E diel, 21 tetor 2018

BMW përgatit ‘make-up’ vjeshtor për Serinë 1

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 18:08
BMW

Hatchback pak mori një grim të vogël përmes paketës Edition M Sport Shadow, ashtu sikurse bërë një vit më parë.

Seria 1 Edition M Sport Shadow është në dispozicion në versionet me tre dyer dhe pesë dyer dhe vjen si zëvendësim për paketën M Sport.

Si pjesë standarde e paketës, BMW ka përfshirë dritat LED me një hije të zezë, dritat për mjegull LED dhe dritat e pasme të ndezura.

Seria 1 Edition M Sport Shadow do të jetë në dispozicion nga nëntori, kur BMW gjithashtu ka përgatitur versione të reja X1 dhe X2.

SDrive20d i ri vjen me një turbodizel me katër cilindra 2.0 litërsh që zhvillon 190 kuaj fuqi me ndërrues automatik Steptronic me tetë shpejtësi dhe përshpejton nga 0-100 km/h për 7.9 sekonda.

X2 është e pajisur me xDrive18d me 150 kuaj fuqi, dhe ky crossover me naftë me tetë shpejtësi Steptronic gjithashtu arrin 100 km në orë për 9.4 sekonda.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test