Ford S-Max bëhet me motor të ri - nga 120 në 240 kuaj fuqi - Bota Sot
Ford S-Max bëhet me motor të ri - nga 120 në 240 kuaj fuqi

Auto

Ford S-Max bëhet me motor të ri - nga 120 në 240 kuaj fuqi

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 19:06
?Ford S-Max

Modeli i Fordit S-Max ka një motor dizel të përmirësuar 2.0-litra EcoBlue që vjen në variantet e 120, 150, 190 dhe Bi-Turbo më të fortë të 240 kuaj fuqi.

Gjithashtu, me këtë agregat, Ford ka përmirësuar transmetimin automatik me tetë shpejtësi, ndërsa si opsion mbetet edhe manuali me gjashtë shpejtësi.

Shfrytëzuesit e S-Max mund të zgjedhin midis versioneve me makinë me rrota të përparme ose të gjitha me rrota.

Sa i përket aksesorëve, një kontroll i përshtatshëm i lundrimit me një sistem start/go është në dispozicion në kombinim me transmetimin automatik.

Zbulimi i këndit të vdekur është përmirësuar gjithashtu dhe automjeti tjetër detektohet kur ndodhet në largësi prej 18 metra larg.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...