Autoprodhuesi kinez Dongfeng Motor tërheq mbrapa 72 mijë automjete - Bota Sot
Autoprodhuesi kinez Dongfeng Motor tërheq mbrapa 72 mijë automjete

Auto

E hënë, 22 tetor 2018

Autoprodhuesi kinez Dongfeng Motor tërheq mbrapa 72 mijë automjete

Më: 3 tetor 2018 Në ora: 15:53
Dongfeng Motor

Prodhuesi kinez i automobilave Dongfeng Motor ka tërhequr mbrapa 72.561 automjete.

Në një deklaratë të Autoritetit Kinez të Inspeksionit të Tregut dhe Rregullativ, thuhet se Dongfeng Motor ka tërhequr 72.561 automjete për shkak të një defekti në çelësin e kontaktit.

Tërheqja përfshin modelet Livina, Sylphy, New Lannia dhe Qichen të prodhuara në mes të nëntorit të vitit të kaluar dhe muajit mars të këtij viti dhe do të fillojë më 12 tetor.

Siç theksohet, Dongfeng Motor do të bëjë zëvendësimin e pjesëve me defekt pa pagesë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test