Porsche prezanton “Macan-in” e ri, një Suv me cilësi - Bota Sot
Porsche prezanton “Macan-in” e ri, një Suv me cilësi

Auto

E enjte, 18 tetor 2018

Porsche prezanton “Macan-in” e ri, një Suv me cilësi

Më: 5 tetor 2018 Në ora: 10:32
Suv Macan

Suv Macan është makina e re prezantuar në Paris nga Porche dhe është gati për t’u porositur nga fansat e gjigandit francez të makinave.

E ristilizuar, gjithmonë shumë e zhdërvjellët, ajo ofron një motor benzine me katër cilindra turbo me një zhvendosje 2.0, e cila karakterizohet nga një dhomë e optimizuar gjeometrike dhe një filtër grimcash për motorët me benzinë.

Ajo mund të arrijë nga 0 deri në 100 km në orë për vetëm 6.7 sekonda e mund të kapë një shpejtësi maksimale prej 225 km në orë.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test