Skender Potera triumfon në Drag Race - Bota Sot
Skender Potera triumfon në Drag Race

Auto

E premte, 19 tetor 2018

Skender Potera triumfon në Drag Race

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 06:46
Drage Race

Skender Potera e ka triumfuar në garën Drage Race duke arritur kohë prej 09.621 sekonda, në shtegun e gjatë 402 metra.

“Jam i kënaqur me fitoren, por jo edhe me kohën e arritur, pasi kam pritur të jem edhe më i shpejtë. Kushte nuk kanë qenë të mira, shtegu ka qenë i rrëshqitshëm dhe kjo na ka penguar të kemi kohë më të mira. Shpresoj që në garat e ardhshme të arrij kohë edhe më të mirë se ajo e rekordit aktual”, ka thënë Potera pas fitores.

Gara e sotme, në pistën e vjetër të aeroportit në Sllatinë, u zhvillua në tri divizione: në veturat që tërheqin me rrota të përparme (FWD), veturat që tërheqin me rrota të pasme (RWD) dhe veturat që tërheqin me katër rrotat (AWD).

Në Federatën e Auto Sportit të Kosovës shprehen të kënaqur me interesimin dhe rrjedhën e garës. FASK falënderon institucionet që ndihmuan në mbarëvajtjen e garës, me theks të veçantë Policinë e Kosovës.

Divizioni FWD

Klasa 12

1.Hilmi Behrami – Opel Corsa 13.00

2.Bleron Sylejmani  – Seat Ibiza 14.730

Klasa 13

1.Fatmir Shaqiri –  Opel Kadet 13:059

2.Leutrim Isufi – Wolksvagen Corado 13.192

3.Astrit Avdiu – Golf II 13.625

Klasa 14

1.Emran Kollari – Golf II 14.175

2.Ervin Kosova – Golf II 14.307

3.Besart Pruthi – Opel Astra 14.649

Klasa 15

1.Gresi Elshani – Wolksvagen Corado 15.720

2.Florent Blakqori – Audi A3 15.595

Klasa 16

1.Faton Vllahiu – Golf II 16.125

2.Art Xhakaliaj – Audi A6 16.407

3.Arbnor Nrecaj – Peugeot 206 16.959

Divizioni RWD

Klasa 11

1.Arbnor Musliu – Opel Corsa 11.848

Klasa 12

1.Azem Ramadani – BMW 335 12.942

Klasa 13

1.Fisnik Mehmeti – BMW 535 13.323

2.Çlirim Sllmaniku BMW 535 13.868

Klasa 14

1.Reshat Pulaj – Golf III 14.105

2.Jeton Qerimi BMW 318 14.295

3.Andi selaj BMW 328 15.157

Klasa 15

1.Reshat Rexhaj – BMW 325 15.577

2.Limon Hoxha BMW 328 15.511

Klasa 16

1.Rinor Vërbovci Mercedes C220 16.927

Divizioni AWD

Klasa 9

1.Skender Potera – Audi S2 09.621

Klasa 10

1.Flamur Ismajli – Audi 90 10.456

2.Burim Habibaj – Opel Kadet 10.750

3.Labinot Maliqi – Golf II 10.688

Klasa 11

1.Liridon Osmani – Audi RS 6 11.611

2.Abdullah Duraku – Opel Astra 12.253

3.Lavdat Vllahiu – Audi S3 12.292

Klasa 12

1.Robert Lika – Audi S4 14.036

Klasa 13

1.Ardit Krasniqi – BMW 530 13.374

2.Endrit Rexhaj – BMW 330 13.518

3.Liridon Buduri Audi S3 19.451

Klasa 14

1.Valon Mehmeti – Audi A5 14.589

2.Agron Shulina – Audi 80 14.624

3.Hekuran Hoxha – Golf II 15.286

Klasa 15

1.Egzon Rafuna – Audi A4 15.234

2.Faton Ferati – Golf VI 15.915

3.Samed Ramadani – Subaru Impreza 15.857

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test