Alfa Romeo në problem me motorët - Bota Sot
Alfa Romeo në problem me motorët

Auto

Alfa Romeo në problem me motorët

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 15:40
Alfa Romeo

Prodhuesi italian Alfa Romeo ka tërhequr modelet Giulia dhe Stelvio Quadrifoglio në SHBA për shkak të problemeve të motorit.

Rrjedhja nga gypat e ftohtësit mund të shkaktojë mbinxehje të njësive të fuqishme (2.9 litër twin-turbo) që kanë rreth 500 kuaj fuqi, andaj mund të shpërthejë zjarr. Për fat të mirë, një mosfunksionim u regjistrua në vetëm 674 njësi në SHBA, duke kërkuar zëvendësimin e zorrës, transmeton KosovaPress.

Por, nga ky problem më shumë janë të prekur Giulia dhe Stelvina me një agregat më të vogël 2.0-litërsh me 280 kuaj fuqi.

Problemi ekziston në më shumë se 37,000 vetura vetëm në SHBA.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...