Toyota planifikon modelin e ri sportiv Corolla - Bota Sot
Toyota planifikon modelin e ri sportiv Corolla

Auto

E martë, 16 tetor 2018

Toyota planifikon modelin e ri sportiv Corolla

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 17:57
Toyota

Pas zhvillimit të gjeneratës së re të modeleve Supra dhe GR Super Sport, Departamenti i Sportit i Toyota, GRMN po konsideron gjithashtu versionin sportiv të Corolla së popullarizuar.

Sidoqoftë, edhe nëse Toyota nuk implementon versionin sportiv të Corollës, modele të tjera të performancës së lartë nuk do të mungojnë.

Kompania është duke e konsideruar kthimin e Celica dhe MR2, por kjo do të varet nga një partneritet i mundshëm me një kompani tjetër, siç ishte rasti me BMW në rastin Supra, ndërkohë që pritet ardhja e gjeneratës së dytë Toyota 86.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test