Golfi i Shkodës vjen në fund të këtij viti - Bota Sot
Golfi i Shkodës vjen në fund të këtij viti

Auto

E martë, 16 tetor 2018

Golfi i Shkodës vjen në fund të këtij viti

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 18:06
Golfi i Shkodës

Prodhuesi çek ka lëshuar foton e parë të modelit të tij të ardhshëm në “klasën e Golfit".

Pas premierës botërore të konceptit sportiv "Vision RS Sports" në ekspozitën e tanishme të automobilave të Parisit, Shkoda zbuloi siluetën e versionit të prodhimit të hatchbackit të tij të ri kompakt për t'i dhënë publikut njohjen e parë të modelit.

Makina bazohet në platformën mekanike të Volkswagen A0 MQB, e cila kombinon dimensionet e automjeteve të jashtme dhe hapësirën e brendshme me disponueshmërinë e shumë sistemeve moderne të vozitjes.

Shkoda Hatchback i ri do të ketë premierën në fund të këtij viti, kur do të zbulojmë nëse kjo makinë do të quhet Rapid ose do të ketë një shenjë krejtësisht ndryshe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test