Byton dëshiron të ‘shpërthejë’ në tregun e veturave - Bota Sot
Byton dëshiron të ‘shpërthejë’ në tregun e veturave

Auto

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Byton dëshiron të ‘shpërthejë’ në tregun e veturave

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 09:01
Bytoni

Nisja e e-makinave të reja të ish-menaxherëve të BMW-së përshtatet me teknologjinë e shekullit të 21-të.

Në CES të këtij viti në Las Vegas , një prodhues i panjohur i automjeteve të panjohura shkaktoi një ndjesi dhe vodhi shfaqjen nga shumë konkurrentë të tjerë: Po flasim për Bytonin . Një kompani e re me seli në Kinë , Mynih dhe Silicon Valley , e themeluar nga ish-menaxherët BMW, 

I shkëputur nga strukturat e një korporate gjigande, skuadrat e Byton tani po punon për të zhvilluar një e-automjet që është dizajnuar për të pajtuar mobilitetin e zgjuar dhe nevojat digjitale të shekullit të 21-të.

Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test