BMW përgatit serinë e re 1 - Bota Sot
BMW përgatit serinë e re 1

Auto

BMW përgatit serinë e re 1

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 17:23
BMW

Gjenerata e tretë e hatchback kompakt BMW për herë të parë do të ketë një front-drive, në sajë të një platformë të re mekanike të lehtë.

Koncepti i ri i vozitjes gjithashtu do t'i mundësojë Serisë 1 që të marrë një hapësirë të gjerë të udhëtarëve në kurriz të ndarjes së motorit, e cila do të jetë më e shkurtër për modelin e ri se sa më parë..

Në fotografitë "spiun" të automjetit të para-prodhimit, shihen se përmasat e veturës janë disi të ndryshme dhe se BMW 1 do të duket më shumë si një siluetë ndaj rivalit Mercedes A Class.

Motorizimi do të përfshijë motorët benzinë dhe naftë me tre cilindra dhe katër cilindra, vëllimi i punës prej 1.5-2.0 litra. Përveç kësaj, priten të paktën dy versione hibride, njëra prej të cilave do të jetë një plug-in, me autonomi prej 50 km. Në krye të ofertës do të ketë variante sportive, M130i xDrive dhe M140i xDrive, të cilat gjithashtu do të kenë një makinë me katër boshte.

Seria e re BMW 1 do të shfaqet në një nga panairet e mëdha të makinave në vitin 2019 dhe mundësia e parë për të prezantuar këtë model do të shfaqet në mars në panairin e Gjenevës.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...