Mercedes GLE Coupe për 2020 - Bota Sot
Mercedes GLE Coupe për 2020

Auto

E mërkurë, 14 nëntor 2018

Mercedes GLE Coupe për 2020

Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 12:53
Mercedes GLE

Pas premierës së SUV GLE të rregullt, brezi i ri po përgatit një version të këtij modeli.

Mercedes GLE Coupe aktual, i cili ishte i bazuar në Mercedes-GLE, debutoi në 2014 për të mbështetur BMW X6 të suksesshëm. Ndërkohë, në tetor u shfaq një gjeneratë e re SUV GLE, e cila hapi rrugën për Gle Coupe të ri.

Makina e para-prodhimit "kamuflazh" tashmë është filmuar në Gjermani gjatë testimit në rrugë publike. Përveç siluetave të njohura, pak është e dukshme pasi që automjeti është i maskuar me folie.

Edhe pse Gle Coupe i ri tashmë është në fazën e testimit, sipas planeve të vitit të ardhshëm të Mercedes, ky model nuk ka gjasa të shfaqet në vitin 2019, por vetëm në fillim të vitit 2020.

Deri atëherë, modeli aktual është në përputhje me BMW X6, i cili pritet të zhvendosë brezat në dy vitet e ardhshme dhe Porsche njoftoi modelin e saj në këtë segment të automobilave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test