Nissan Frontier Sentinel ndihmon edhe në situatat më të vështira - Bota Sot
Nissan Frontier Sentinel ndihmon edhe në situatat më të vështira

Auto

E shtunë, 17 nëntor 2018

Nissan Frontier Sentinel ndihmon edhe në situatat më të vështira

Më: 9 nëntor 2018 Në ora: 17:27
Nissan Frontier Sentinel

Prodhuesi japonez Nissan, është i njohur për makina të kompletuara që i krijon për raste specifike.

Kësaj radhe e kemi një koncept, që e ka prezantuar në Sao Paolo International Motor Show që është zhvilluar në Brazil.

Në Nissan Frontier Sentinel ka mbetur motori i njëjtë me 2.0 litra, vetëm se i janë vënë bateritë e Leaf që të ketë autonomi shumë më të madhe.

Rrotat shumë më të mëdha dhe të fuqishme, i ndihmojnë që të lëvizë nëpër çdo terren, teksa pajisjet shtesë, e kanë kompletuar që të ndihmojë edhe në situatat më të vështira.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test