Kia Soul gati për premierën botëror - Bota Sot
Kia Soul gati për premierën botëror

Auto

Kia Soul gati për premierën botëror

Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 18:50
Kia Soul

Edhe pse ana e jashtme e Soul-i testues në video është kamufluar nga sytë e njerëzve kureshtarë, ajo karakterizohet nga një siluetë karakteristike që e bën këtë model të dallueshëm qëkur në treg më 2009 versioni i tij i parë u shfaq në treg.

Brezi i ri i modelit Soul Kia ndan platformën mekanike të Hyundai Kona crossover dhe për herë të parë kjo makinë do të ketë opsionin e motorit në të katër boshtet. 

Pritet që Soul 2019 do të jetë më i madh në krahasim me modelin në shkuarje, me qëllim që të ofrojë më shumë rehati për pasagjerët. 

Përveç versionit me sisteme konvencionale të shtytjes, një variant elektrik do të jetë i disponueshëm, sipas mediave amerikane.

Premiera botërore e Soul të ri do të mbahet në panairin e veturave në Los Anxhelos, në fund të nëntorit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...