Jaguar publikon një video ku garanton siguri në rrugët e dimrit - Bota Sot
Jaguar publikon një video ku garanton siguri në rrugët e dimrit

Auto

Jaguar publikon një video ku garanton siguri në rrugët e dimrit

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 11:13
Jaguar

Jaguar ka publikuar një video të dy modeleve të reja, XFZ DHE JXJ me të cilën garanton siguri në rrugët e dimrit.

Kompania e famshme thotë se ka krijuar një sistem inteligjent të rrotullimeve me të cilin garanton siguri në çdo sipërfaqe të rrugës, në të gjitha kushtet e motit, gjatë gjithë kohës.Sistemi shpërndan fuqinë nga motori në të katër rrotat, duke siguruar veturat në rrugët e dimrit, në rrugët e akullta duke ofruar kontroll të madh në vozitje.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test