Kia përgatit Ceed për të gjitha terrenet - Bota Sot
Kia përgatit Ceed për të gjitha terrenet

Auto

Kia përgatit Ceed për të gjitha terrenet

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 15:36
Kia Ceed

Prodhuesi jugkorean do t'u ofrojë klientëve një version të crossoverit Ceed në klasën e makinave si Ford Focus Active.

Në vitin 2018, Kia e përdori atë për të rivendosur familjen e modelit kompakt Ceed.

Së pari, u prezantua një hatchback klasik me 5 dyer dhe një kamionetë për të debutuar ProCeedin e ri në panairin e veturave në Paris, këtë herë jo si një coupe me dy dyer, por me karroceri “shooting brakë”.

Në kryeqytetin francez, premierën gjithashtu e kishte  Ceed GT sportiv me 204 kuaj fuqi. Familja e gjeneratës së re të modelit Ceed nuk përfundon aty, pasi po përgatitet një version ndër-version i kësaj makine.

Fotot e para spiunuese të kësaj makine u shfaqën në internet dhe automjeti i testimit ishte pjesërisht "i kamufluar" për të fshehur pamjen e vërtetë.

Kia Ceed Cross do të jetë rivale kryesisht e Focus Active, i cili gjithashtu debutoi kohët e fundit, dhe do të ketë tipare të sigurisë në pjesët e trupit më të ulët.

Sidoqoftë, nuk duhet të pritet një makinë me katër boshtet, sikurse te crossover/SUV klasik.

Premiera e Kia Ceed është planifikuar për 2019, dhe makina do të arrijë në sallonet e shitjes në fillim të 2020.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test