Nissan RT-G50 më në fund do të hyjë në prodhim - Bota Sot
Nissan RT-G50 më në fund do të hyjë në prodhim

Auto

Nissan RT-G50 më në fund do të hyjë në prodhim

Më: 8 dhjetor 2018 Në ora: 09:18
Nissan RT-G50

Për të festuar 50 vjetorin e Nissan Skyline dhe shtëpisë italiane të dizajnë, janë bashkuar forcat për prodhimin e të vetmit koncept të RT-G50.

Prej se ishte prezantuar në Goodwood Festival of Speed, prodhuesi japonez ka konfirmuar se do të hyjë në prodhim, për të sjellë vetëm 50 njësi.

Dukja virtuale ka mbetur e pandryshuar, me kaltër dhe përfundime ngjyrë metalike, por Nissan ka bërë të ditur se gjithçka mund të ndryshohet si në eksterier, ashtu edhe në enterier.

Jo çuditërisht, Nissan RT-G50 do të ketë çmim fillestar prej 990 mijë eurove, ndërsa kërkesat për të pritet të jenë të ëmdha.

Kjo pasi Nissan kishte qëndruar për një kohë i mbyllur dhe nuk ka dhënë përgjigje, ndërsa njoftimi se më në fund RT-G50 do të hyjë përfundimisht ën prodhim, i ka gëzuar shumë entuziastët.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test