Rebelët sulmojnë stacionin e policisë në Afganistan – pesë të vrarë - Bota Sot
Rebelët sulmojnë stacionin e policisë në Afganistan – pesë të vrarë

Azia

Rebelët sulmojnë stacionin e policisë në Afganistan – pesë të vrarë

Më: 12 janar 2019 Në ora: 20:04
Afganistan

Pesë persona kanë humbur jetën si pasojë e konfliktit të armatosur midis forcave të sigurisë dhe disa personave të armatosur të cilët sulmuan stacionin e Policisë në Herat të Afganistanit.

Autoritetet kanë raportuar se dy persona të armatosur kanë vrarë tre police, një civil dhe një fëmijë, shkruan Euronews.

Ndërsa pjesëtarët e Forcave Kombëtare të Sigurisë afgane kanë arritur ta ndalojnë një automjet të mbushur me eksploziv në vendin e ngjarjes.

Deri tani asnjë grup militantë nuk e ka marrë përgjegjësinë për sulmin e kryer.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...