25-vjeçarja sjell në jetë shtatënjak - Bota Sot
25-vjeçarja sjell në jetë shtatënjak

Azia

25-vjeçarja sjell në jetë shtatënjak

Më: 15 shkurt 2019 Në ora: 23:11
Foto ilustrim

Një nënë e re ka sjellë në jetë plot 7 fëmijë, ndërsa ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore. Të gjitha bebet janë gjithashtu në gjendje të mirë.

25-vjeçarja nga Iraku, lindi në një spital në provincën Diyali të Irakut lindor, në të cilën ai besohet të jetë rasti i parë i shtatënjakëve në Lindjen e Mesme.

Një zëdhënës i departamentit të shëndetit lokal lëshoi një deklaratë duke thënë se nëna, së bashku me gjashtë vajzat e saj dhe një djalë, janë krejtësisht të shëndetshëm.

Image

Babai i fëmijëve Youssef Fadl tha se ai dhe gruaja e tij nuk kishin planifikuar të zgjeronin familjen e tyre dhe tani kanë dhjetë të vegjël për të cilët duhet të kujdesen.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...