Për vrasje e Kim Jong-nam, të dyshuares vietnameze i refuzohet kërkesa për lirim - Bota Sot
Për vrasje e Kim Jong-nam, të dyshuares vietnameze i refuzohet kërkesa për lirim

Azia

Për vrasje e Kim Jong-nam, të dyshuares vietnameze i refuzohet kërkesa për lirim

Më: 14 mars 2019 Në ora: 10:22
Foto

Një grua vietnameze e dyshuar për vrasjen e vëllait të udhëheqësit të Koresë së Veriut humbi kërkesën e saj për lirim të menjëhershëm të enjten pasi autoritetet malajziane refuzuan të heqin një akuzë për vrasjen, disa ditë pasi i akuzuari i saj indonezian u lirua, raporton AFP.

Doan Thi Huong shpërtheu me lot pasi një prokuror njoftoi se avokati i përgjithshëm kishte refuzuar një kërkesë për lirimin e saj dhe gjykimi i saj do të vazhdonte. Ajo ka qenë në gjyq për një vit e gjysmë gjatë vrasjes së Kim Jong Nam në vitin 2017 në aeroportin e Kuala Lumpurit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...