Këto janë pamjet spektakolare të “Portës së Ferrit” - Bota Sot
Këto janë pamjet spektakolare të “Portës së Ferrit”

Azia

Këto janë pamjet spektakolare të “Portës së Ferrit”

Më: 20 mars 2019 Në ora: 15:11
Pamje nga video

Për herë të parë, “Porta e Ferrit” në Turkmenistan u regjistrua në rezolucion të lartë.

Ky është një krater që digjet në shkretëtirën e Karakumit, i cili u pikas në vitin 1971 dhe sot tërheq turistë nga e gjithë bota.

Shinpei Shmura, një përdorues i kanalit të YouTube në këtë platformë, përcollo pamje të pabesueshme të një dron, që tregon fuqinë e këtij krateri të pazakontë.

Krateri është 69 metra i thellë dhe rreth 30 metra i gjerë. Në disa vende, temperatura mund të arrijë 1.000 gradë Celsius.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...