Autobusi i turistëve përfshihet nga flakët, 26 të vdekur - Bota Sot
Autobusi i turistëve përfshihet nga flakët, 26 të vdekur

Azia

Autobusi i turistëve përfshihet nga flakët, 26 të vdekur

Më: 23 mars 2019 Në ora: 12:39
Ilustrim

Një zjarr ka rënë në një autobus turistësh që po lëvizte në një autostradë në Kinën qëndrore duke shkaktuar 26 të vdekur dhe 30 të plagosur.

Sipas mediave lokale aksidenti ka ndodhur dje pasdite në Changde, në provincëne Hunan. Në mjet ishin 56 persona prej të cilëve 53 pasagjerë, një guidë turistike dhe dy shoferë.

Shoferët janë arrestuar nga policia, ndërsa autoritetet po hetojnë për shkaqet e aksidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...