Tërmet me magnitudë 5.1 ballë - Bota Sot
Tërmet me magnitudë 5.1 ballë

Azia

Tërmet me magnitudë 5.1 ballë

Më: 23 mars 2019 Në ora: 20:42
Një tërmet i fortë ka goditur ishujt Andaman dhe Nicobar, Indi.

Një tërmet i fortë ka goditur ishujt Andaman dhe Nicobar, Indi. Sipas mediave të huaja lëkundjet e tërmetit kanë qenë me magnitudë 5.1 ballë.  Tërmeti ra rreth orës 17:00 me orën lokale.

Sipas autoriteteve vendase, tërmeti ra në një thellësi prej 60 km kilometra nën tokë.

Është raportuar se lëkundjet e tërmetit u ndjenë dhe në Indi dhe Mianmar.

Në 20 Mars një tjetër tërmet me magnitudë 4.9 goditi ishujt  Andaman dhe Nicobar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...