Qindra delegatë afganë do të takohen me talebanët në Doha - Bota Sot
Qindra delegatë afganë do të takohen me talebanët në Doha

Azia

Qindra delegatë afganë do të takohen me talebanët në Doha

Më: 16 prill 2019 Në ora: 15:57
Foto

Afganistani publikoi të martën një listë të gjatë të delegatëve, të cilët do të takohen me talebanët në Doha këtë javë, duke përfshirë zyrtarët e qeverisë, në atë që mund të bëhet dialogu më i lartë ndërmjet armiqve të betuar në vite, shkruan AFP.

Një listë e madhe masive e botuar nga pallati presidencial përfshin 250 emra, përfshirë shefin e shtabit të Presidentit Ashraf Ghani, Abdul Salam Rahimi, Amrullah Saleh, ish-kreun e inteligjencës afgane.

Delegatët tjerë të përmendur në listë vijnë nga shumë fusha të jetës afgane të ndryshme duke përfshirë udhëheqësit e rinisë, pleqtë fisnorë dhe - në mënyrë të konsiderueshme - 52 gra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...