Libia në prag të një lufte të re civile?! - Bota Sot
Libia në prag të një lufte të re civile?!

Azia

Libia në prag të një lufte të re civile?!

Më: 19 prill 2019 Në ora: 12:41
Pamje nga video

Tetë vjet pas rënies së udhëheqësit veteran, Muammar Gaddafi, Libia është në rrezik nga një luftë tjetër civile.

Dhe fokusi është vetëm te një person: gjenerali Khalifa Haftar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...