Vriten katër sulmues në Arabinë Saudite - Bota Sot
Vriten katër sulmues në Arabinë Saudite

Azia

Vriten katër sulmues në Arabinë Saudite

Më: 21 prill 2019 Në ora: 17:20
Arabi Saudite

Autoritetet saudite kanë vrarë katër sulmues të armatosur të cilët u përpoqën të nisin një sulm në një ndërtesë të sigurisë në qytetin Zulfi.

Me këtë rast, tre pjesëtarë të forcave të sigurisë u plagosën. Sulmi u zhvillua në qytetin Zulfi, 250 kilometra në veri të Riadit, njoftoi televizioni shtetëror Al-Ekbarija.

Askush nuk ka marrë ende përgjegjësinë për sulmin dhe autoritetet nuk kanë dhënë detaje rreth identitetit të sulmuesve.

Mediat e tjera saudite raportojnë se sulmuesit u përpoqën ta merrnin makinën përmes portës së një ndërtese të Ministrisë së Brendshme, por që forcat e sigurisë i ndalën kur hapën zjarr.

Mediat shtetërore gjithashtu kanë postuar pamje nga rrjetet sociale që tregojnë sulmues të vdekur me armë automatike dhe eksplozivë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...