Dy vëllezër myslimanë ishin kryerist e sulmit vetëvrasës në Sri Lanka - Bota Sot
Dy vëllezër myslimanë ishin kryerist e sulmit vetëvrasës në Sri Lanka

Azia

Dy vëllezër myslimanë ishin kryerist e sulmit vetëvrasës në Sri Lanka

Më: 23 prill 2019 Në ora: 13:32
Foto

Vëllezërit myslimanë kryenin dy nga shpërthimet vetëvrasëse në Sri Lanka për të dielën në Ditën e Pashkëve, pjesë e një valove shpërthyese që vranë më shumë se 320 vetë, njoftoi burimi i policisë të martën AFP.

Bijtë e një tregtari të pasur të Colombo ishin midis bombarduesve vetëvrasës që goditën tre kisha dhe tre hotele luksoze, thanë hetuesit.

Një sulm në një hotel të katërt dështoi dhe ndihmoi në udhëheqjen e policisë në grupin islamik që tani fajësohet për sulmin, shtuan ata.

Vëllezërit, emrat e të cilëve nuk janë zbuluar, ishin në të njëzetat e tyre të vdekur dhe vepruan "qelinë e tyre familjare" të tyre, tha një oficer hetimor.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...