Shpërthim në Siri, raportohen 15 të vdekur - Bota Sot
Shpërthim në Siri, raportohen 15 të vdekur

Azia

Shpërthim në Siri, raportohen 15 të vdekur

Më: 24 prill 2019 Në ora: 22:24
Foto

Tre ndërtesa në qytetin e Jisr al-Shughour u shkatërruan nga shpërthimi, shkaku i të cilit nuk dihet ende.

Disa monitorues thanë se ndodhi para një zyre që i përkiste aleancës xhihadiste që kontrollon kryesisht provincën, Hayat Tahrir al-Sham.

Idlib është goditur nga disa shpërthime në muajt e fundit, përfshirë sulmet ajrore ruse dhe ushtrinë siriane.

Komandantët e HTS fajësojnë bombardimet e mëparshme mbi shërbimet e inteligjencës së Presidentit Bashar al-Assad dhe ISIS, duke thënë se ata po kërkojnë të destabilizojnë bastionin e fundit që mbeti në Siri pas tetë vitesh luftë civile që kanë shkaktuar vdekjen e më shumë se 370 mijë personave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...