Rritet numri i viktimave nga cikloni në Indi - Bota Sot
Rritet numri i viktimave nga cikloni në Indi

Azia

Rritet numri i viktimave nga cikloni në Indi

Më: 13 maj 2019 Në ora: 09:27
Foto

Numri i të vdekurve nga një ciklon i madh që goditi Indinë lindore dhe Bangladeshin në fillim të majit u rrit në 77 presona thane zyrtarët të hënën, ndërsa zemërimi u shtua edhe më shumë mbi miliona njerëz kur mbetën energji dhe ujë, shkruan AFP.

Nga cikloni dhe erërat e forta dëmtuan thujase miliona shtëpi, çrrënjosën qindra mijëra pemë, telekomunikacionin dhe ujin për miliona njerëz në një nga shtetet më të varfra të Indisë.

Numri i të vdekurve në Indi, i cili më parë ishte i ulët, u rrit kur u raportuan vdekje të reja. Trembëdhjetë njerëz u vranë gjithashtu në Bangladesh pasi cikloni Fani u ‘nis’ drejt veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...