Kina ‘pushtohet’ nga uji, dhjetëra të vdekur dhe të plagosur - Bota Sot
Kina ‘pushtohet’ nga uji, dhjetëra të vdekur dhe të plagosur

Azia

Kina ‘pushtohet’ nga uji, dhjetëra të vdekur dhe të plagosur

Më: 12 qershor 2019 Në ora: 06:56
Pamje nga vendi i ngjarjes

Kina është përfshirë nga reshje të dendura shiu të cilat kanë shkaktuar përmbytje shumë masive.

Rebeshet e shiut kanë lënë disa të vdekur dhe dëme të mëdha materiale.

Sipas shërbimit meteorologjik kinez stuhia që ka përfshirë Kinën Jugore është shënuar si stuhia më e keqe e vitit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat