Indonezia do të ndërtojë një urë mbi shtatë kilometra të gjatë - Bota Sot
Indonezia do të ndërtojë një urë mbi shtatë kilometra të gjatë

Azia

Indonezia do të ndërtojë një urë mbi shtatë kilometra të gjatë

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 12:21
Foto

Indonezia planifikon të ndërtojë një urë prej shtatë kilometrash që do të lidhë dy ishuj në afërsi të Singaporit, si pjesë e përpjekjeve për të zhvilluar industrinë dhe turizmin në atë zonë, njoftoi sot qeveria indoneziane.

Ura që lidh ishujt Batam dhe Bintan do të kushtojë rreth 284.35 milionë dollarë, thotë zyra e sekretarit të shtetit.

Ura do të jetë më e gjata në këtë vend të Azisë Jugore..

Ndërtimi i urës do të fillojë në vitin 2020, dhe duhet të përfundojë në tre deri në katër vjet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...