Shiu godet disa fshtara në Kinë, policët lokal në shpëtim të banorëve - Bota Sot
Shiu godet disa fshtara në Kinë, policët lokal në shpëtim të banorëve

Azia

Shiu godet disa fshtara në Kinë, policët lokal në shpëtim të banorëve

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 08:50
Pamje nga vendi i ngjarjes

Shi i vazhdueshëm ka goditur EJiangxi të Kinës, duke shkaktuar përmbytje të rënda në fshatra këtë fundjavë dhe duke zënë mbi 3,100 banorë në shtëpitë e tyre të përmbytura.

Policia e armatosur lokale ende po bën avakuimin dhe shpëtimin e banorëve.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...