Kim Jong-Un merr para nga populli që ta mbajë babain dhe gjyshin e tij të ngrirë në akull - Bota Sot
Kim Jong-Un merr para nga populli që ta mbajë babain dhe gjyshin e tij të ngrirë në akull

Azia

Kim Jong-Un merr para nga populli që ta mbajë babain dhe gjyshin e tij të ngrirë në akull

Më: 15 korrik 2019 Në ora: 11:04
Kim Il-Sung, Kim Jong-il dhe Kim Jong-Un

Edhe pse shumica e popullsisë së Koresë Veriore jeton në varfëri, diktatori i famshëm shpenzon 320.000 funte që ta mbajë trupin e babait dhe gjyshit të tij të freskët në akull. Ai po i detyron punëtorët që ta mbajnë të freskët trupin e babait dhe gjyshit, në mënyrë që ta ekspozojë në publik.

Por, vendi po ka problem që ta ruaj trupin e ish liderit, Kim Il-Sung dhe birit të tij Kim Jong-il.

Kështu që, lideri supreme Kim Jong-Un, pritet që t’i detyrojë qytetarët që ta paguajnë faturën prej 320.000 funte në vit.

Trupat e balsamosur të paraardhësve të tij janë të ekspozuar në Pallatin Kumusan të Penianit. Por mbajtja e tyre në formë të mirë është bërë e vështirë për shkak të mungesës së parave që vijnë si rezultat i sanksioneve të shumta me të cilat përballet vendi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...