Shpërthen një bombë në portën e selisë së policisë të Afganistanit - Bota Sot
Shpërthen një bombë në portën e selisë së policisë të Afganistanit

Azia

Shpërthen një bombë në portën e selisë së policisë të Afganistanit

Më: 18 korrik 2019 Në ora: 14:53
Foto

Një bombë në makinë shpërtheu në një portë të selisë së policisë në qytetin jugor të Afganistanit të Kandaharit të enjten, tha një zyrtar i policies, shkruan Reuters.

"Militantët kanë shpërthyer një makinë të ngarkuar me eksploziv dhe disa persona të armatosur kanë hyrë në ndërtesat rreth zyrës sonë kryesore", tha një zyrtar i policisë që kërkonte anonimitet.

Asnjë grup militant nuk ka marrë përgjegjësinë deri tani. Nuk kishte asnjë fjalë të menjëhershme për viktimat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat