Forcat e qeverisë siriane marrin territorin e kryengritësve - Bota Sot
Forcat e qeverisë siriane marrin territorin e kryengritësve

Azia

Forcat e qeverisë siriane marrin territorin e kryengritësve

Më: 8 gusht 2019 Në ora: 17:29
Forcat e qeverisë siriane marrin territorin e kryengritësve

Forcat e Qeverisë së Sirisë kanë vendosur nën kontroll territorin e kryengritësve në veri-perëndim të vendit, thanë mediat shtetërore dhe Observatori sirian për të drejtat e njeriut me qendër në Londër.

Marrja e al-Sahr në provincën veriore Hama erdhi pas rivendosjes së kontrollit në dy fshatra tjera dje, pasi ushtria deklaroi fundin e armëpushimit të shkurtër më herët këtë javë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...