Adoleshentët godasin me thika policin, njëri prej tyre vritet - Bota Sot
Adoleshentët godasin me thika policin, njëri prej tyre vritet

Azia

Adoleshentët godasin me thika policin, njëri prej tyre vritet

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 16:34
Pamje nga vendi i ngjarjes

Dy adoleshentë palestinezë kanë sulmuar me thika një polic izraelit në qytetin e vjetër të Jerusalemit.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin e sulmit që është transmetuar në një televizion izraelit, ku shihen dy të rinjtë duke iu afruar policit dhe befasisht nxjerrin thikat dhe fillojnë ta qëllojnë

Si rezultat i këtij veprimi, kolegët e policit janë detyruar t’i qëllojnë me armë.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe ministria e shëndetësisë së Palestinës, që ka konfirmuar se njëri nga dy adoleshentët është vrarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...