Një person bllokohet në trenin në ecje dhe tërhiqet zvarrë, si e shpëtoi polici hero - Bota Sot
Një person bllokohet në trenin në ecje dhe tërhiqet zvarrë, si e shpëtoi polici hero

Azia

Një person bllokohet në trenin në ecje dhe tërhiqet zvarrë, si e shpëtoi polici hero

Më: 31 gusht 2019 Në ora: 09:15
Pamje nga video

Një veprim heroik me anë të së cilit i shpëtoi jetën një personi.

Vikul Kumar është polici hero, i cili i shpëtoi jetën një 45-vjeçari në stacionin e Hyderabad, Indi.

Burri u rrëzua në tentativë për të zbritur shumë shpejtë në ndalesën e trenit, por mbeti i bllokuar dhe u tërhoq zvarrë prej tij, teksa treni nisi të ecte.

Ministria e Transportit e publikoi videon e shpëtimit, ku fatmirësisht çdo gjë u mbyll më së miri.

Pasagjeri shpëtoi vetëm me disa lëndime të lehta, ndërkohë që nuk dihet fati i tij, nëse do të kishte vazhduar të tërhiqej zvarrë për shumë më gjatë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...