Ekzekutoi rreth 70 femra, njihuni me ‘serial killer-in’ e Koresë së Jugut - Bota Sot
Ekzekutoi rreth 70 femra, njihuni me ‘serial killer-in’ e Koresë së Jugut

Azia

Ekzekutoi rreth 70 femra, njihuni me ‘serial killer-in’ e Koresë së Jugut

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 06:50
Vrasësi serial

Për më shumë se 30 vjet ekzekutoi rreth 70 femra. Policia e Koresë së Jugut ka indentifikuar vrasësin serial.

I dyshuari tani është dënuar me burgim të përjetshëm pasi në vitin 1994 kishte vrarë kunatën e tij.

Midis viteve 1986 dhe 1991, 10 gra midis moshës 13 dhe 71 vjeç u gjetën të vrarë në Huasong, një qytet në jug të Seulit. Të gjitha ishin dhunuar para se të vriten dhe të gjitha ishin gjetur të lidhura te çorapet dhe në veshjet e tyre, shkruajnë mediat në gjuhën angleze.

Jo pak, por mbi 2 milionë oficerë policie u angazhuan për të zbuluar vrasësin e tmerrshëm serial që dhunoi e vrau gratë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...