Tërmet 6.8 ballë, reagimi i njerëzve do iu lërë pa fjalë - Bota Sot
Tërmet 6.8 ballë, reagimi i njerëzve do iu lërë pa fjalë

Azia

Tërmet 6.8 ballë, reagimi i njerëzve do iu lërë pa fjalë

Më: 30 shtator 2019 Në ora: 22:17
Ilustrim

Një tërmet prej 6.8 ballë goditi Kilin, ndërsa ajo që ka bërë më shumë përshtypje është fakti se disa njerëz nuk reaguan aspak.

Në raste të tilla paniku duhet të ishte në nivelin më të lartë, por teksa shikoni pamjet do mbeteni pa fjalë.

Tërmetira në 3 rajone të vendit, duke nisur nga kryeqyteti Santiago. Epiqendra e tij ishte 71 kilometra larg Constitucionit, në oqeanin Paqësor.

Kili shtrihet në të ashtëquajturën “Unaza e zjarrit” në Paqësor dhe ka një histori të gjatë tërmetesh vdekjeprurëse.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...